שאלות נפוצות

כיצד אוכל להגיש תביעה קטנה באמצעות האתר?

תהליך הגשת התביעה הנו קל, פשוט ומהיר. על מנת להתחיל את תהליך הגשת התביעה, יש לבצע רישום קצר לאתר. בעת הרישום, יש לציין את הפרטים האישיים שלך, ולבחור שם משתמש וסיסמא. לאחר הרישום תתבקש לציין במילים שלך באופן חופשי את תיאור האירועים והשתלשלות העניינים של המקרה שבגינו הנך מבקש להגיש תביעה קטנה. כמו כן, תוכל לצרף מסמכים הקשורים לנושא התביעה כגון חשבוניות, חוזים, תמונות נזק, חוות דעת וכיו"ב.

מה קורה לאחר שנרשמתי לאפליקציה ופרטתי את עובדות המקרה ?

עורך דין מטעמנו יחזור אליך תוך יום עסקים אחד בלבד וימשיך עמך את התהליך. שיחת הייעוץ עם עורך הדין הינה ללא תשלום, גם אם החלטת בסופו של הייעוץ שלא להגיש תביעה קטנה. במסגרת שיחת הייעוץ עורך הדין אף ימליץ לך על סכום התביעה הריאלי אותו יש לתבוע וינחה אותך אם נחוצים מסמכים נוספים, בנוסף לאלו שצרפת, על מנת לתמוך בתביעתך.

החלטתי לאחר שיחת הייעוץ עם עורך הדין שברצוני שתכינו עבורי תביעה קטנה באמצעות האפליקציה, מה עלי לעשות ?

על מנת להשלים את הטיפול בהכנת התביעה תתבקש לשלם באמצעות כרטיס אשראי את שכר הטרחה. גובה שכר הטרחה נע בין 200 ל- 600 ₪ (כולל מע"מ) בלבד בהתאם לשווי התביעה (20 אחוז משווי התביעה, לא פחות מ- 200 ₪ ולא יותר מ- 600 ₪). באם החלטת לבחור בשירותינו לצורך עריכת תביעתך, הרי שמרגע זה ובכל שלב, תוכל ליצור קשר עם עורך הדין שמטפל בתיק שלך באמצעות הצ'אט באתר. לאחר שעורך הדין יסיים להכין עבורך את כתב התביעה, תקבל על כך חיווי באזור האישי שלך באתר, ועותק מכתב התביעה יישלח אליך לתיבת הדואר האלקטרוני שלך.

האם יש אפשרות להגיש את התביעה באמצעות האפילקציה לבית המשפט במקום שאני אגיש אותה בעצמי?

כן. באם בחרת באפשרות לפיה אנו נגיש עבורך את תביעתך בבית המשפט, תועבר אליך התביעה לצורך הטבעת חתימתך האלקטרונית ולאחר שניפתח עבורך הליך בבית המשפט לתביעות קטנות, תקבל העתק מהתביעה לרבות טופס פתיחת הליך משפטי בתיבת הדואר האלקטרוני שלך. חשוב לציין, כי במקרה זה תתבקש לשלם את אגרת בית המשפט.

האם יש אפשרות שתשלחו אלי גם עותק נייר של כתב התביעה?

כן. באם בחרת באפשרות נוספת לקבל בדואר לביתך העתק מכתב התביעה, נשלח עבורך העתק מלא של כתב התביעה על המסמכים המצורפים לו, לרבות את טופס פתיחת ההליך.

התביעה הוגשה לבית המשפט. מה עלי לעשות כעת?

מרגע שהתביעה הוגשה, כל שעליך לעשות הוא להמתין להודעה שתשלח אליך מבית המשפט בדבר מועד הדיון שנקבע לך בבית המשפט לתביעות קטנות. עליך להגיע לבית המשפט במועד הדיון. לפני הדיון באפשרותך להיכנס לאפליקציה ולצפות בסרטון הדרכה כיצד להופיע בבית המשפט לתביעות קטנות. יתכן שלאחר שכתב התביעה יימסר לנתבע הוא יפנה אליך בהצעה לסיים את ההליך מחוץ לכתלי בית המשפט בהסכמה.

האם פרטי התביעה גלויים בפני משתמשים אחרים באתר?

לחלוטין לא. פרטי התביעה והמסמכים הנלווים, חשופים אך ורק לעיניך באזור האישי המוגן בסיסמה. בנוסף אליך, רק עורך הדין המטפל בתיק שלך יכול לצפות בפרטים. המידע אינו חשוף לעורכי דין אחרים או ללקוחות אחרים באתר.

האם ניתן לשלם את שכר הטרחה במזומן/שיק?

כרגע ניתן לשלם את שכר הטרחה באמצעות כרטיס אשראי בלבד במערכת מאובטחת ובטוחה. יתכן ובעתיד נציע דרכי תשלום נוספות.

מה עליי לעשות באם לאחר שהוגשה התביעה שלי לבית המשפט, קיבלתי מאת הנתבע כתב תביעה שכנגד?

כתב תביעה שכנגד המוגש כנגדך על ידי הצד אותו תבעת, הינו כתב תביעה לכל דבר ועניין. באם תקבל כתב תביעה שכנגד, ניתן לפנות אלינו דרך האתר בבקשה לקבלת הצעת מחיר לעריכת כתב הגנה.

קיבלתי פסק דין לטובתי והנתבע אינו משלם לי את הסכום שנפסק, מה עלי לעשות?

במקרה כזה ניתן להגיש את פסק הדין ללשכת ההוצאה לפועל לצורך מימושו. אם הנתבע לא ישלם לך את סכום פסק הדין תוך המועד הקבוע בפסק הדין, ניתן לפנות אלינו דרך האתר ואנו נדאג להגיש עבורך את פסק הדין ללשכת ההוצאה לפועל. זאת ללא כל תשלום נוסף, למעט אגרות ההוצאה לפועל כאשר את שכר טרחתנו נגבה מהנתבע במסגרת שכר הטרחה שנפסק בתיק ההוצאה לפועל.

נתקלתי בבעיה באתר, למי עליי לפנות?

הנך מוזמן ליצור עמנו קשר בכל נושא באמצעות טופס צור קשר באתר. נשמח לעמוד לרשותך בסמוך לקבלת פנייתך אצלינו.